Haap aitas R8techil kaasata 335 tuhat eurot Green ICT taotlusvoorust

Haap aitas R8techil kaasata 335 tuhat eurot Green ICT taotlusvoorust

R8tech on Eesti tarkvaraettevõte, mis on välja arendanud kiirelt integreeritava tarkvaralahenduse kaubanduskeskustele, hotellidele ja büroodele, millega saab mõne klikiga paika panna hoone optimaalse sisekliima ja seejuures saavutada kütte, ventilatsiooni ja jahutuse (KVJ) süsteemide optimeerimisega keskmiselt 15% sääst hoone energiakuludest. R8techi Digitaalne Operaator ühendab suurtes hoonetes tarkvara abil nii jahutuse, kütte, ventilatsiooni kui ka ruumid ning paneb tehisintellekti seda kõike olemasoleva BMSi (Building Management System, hoone juhtimisautomaatika) kaudu juhtima, võttes seejuures arvesse ka näiteks ilmaennustuse ja elektri börsihinnad.

R8techi tehnoloogilist lahendust arendatakse pidevalt edasi ning ettevõtte otsis toetusvõimalusi, arendamaks välja hoonete sisekliimat reguleeriv kliimapaneel, mis võimaldaks suurendada keskmist säästu hoone energiakuludest kuni ca 20%-ni. R8techi meeskonnale sobis taotlemiseks Eesti – Norra koostööprogramm Green ICT, mille abil toetakse samuti ressursisäästlike lahenduste arendamist, kus toetuse otseseks tulemiks peab olema süsihappegaaside ning energia tarbimise vähendamine.

R8techi ja Haapi meeskonnad on ka enne edukalt koostööd teinud toetusmeetme NUTIKAS raames. Haapi abiga defineeris R8tech projekti eesmärgid, koostas projektiplaani ja sinna kuuluvad analüüsid (rohemõju analüüs, finantsprognoosid, kommunikatsiooniplaan jt dokumendid).

Meil on väga hea meel tõdeda, et koostöö oli edukas ning R8techi meeskond suutis kaasata 335 tuhat eurot Green ICT taotlusvoorust enda arendustegevuste edasiseks rahastamiseks.

R8tech näol on tegemist väga tugeva meeskonna- ja tootega , mille skaleerimise potentsiaal on järgmistel aastatel ülisuur. Soovime R8techile edu enda eesmärkide täitmisel!

Lisaks oli tegemist EASi poolt väga hästi koordineeritud ja selge taotlusvooruga, milles oli lihtne osaleda. Ehk suur aitäh ka EASile väga professionaalse tehtud töö eest.

Kui vajad abi rahastustaotluste koostamisel, siis kirjuta info@haap.ee või helista +372 51966196.

Sarnased postitused