Green ICT toetab Eestis inverter akupankade ja automaatika tootmist

Green ICT toetab Eestis inverter akupankade ja automaatika tootmist

Olsson Green, koostöös Tech Groupiga arendab Eestis inverter akupankade ja automaatika tootmist, mille eesmärgiks on tõhustada taastuvenergia kasutamist ning säästa fossiilkütuseid ja elektrienergiat.

Olsson Green kuulub Olsson & Nielsen Nordic gruppi, keskendudes erinevate arendusprojektide läbiviimisele taastuvenergia sektoris. Olsson Grupp opereerib täna 26 päikseelektrijaama ning grupi kogu aastane elektrienergia tootmismaht läheneb 4GWh-le. 

Uue tootearendusega seotud investeeringute mahuks on planeeritud üle 3 miljoni euro ja kuna tegemist on märkimisväärse positiivse rohemõjuga tootearendusega, siis Eesti-Norra koostööprogrammi „Green ICT“ raames otsustas EAS projekti toetada ligi 700 000 euroga. Vastavalt programmi alusdokumendile on selle eesmärgiks toetada Eesti ettevõtjate jätkusuutlikku arengut ning selle raames toetatakse ka ressursisäästlike lahenduste arendamist ja uudsete rohetehnoloogiate kasutuselevõttu.

Toetuse abil arendatakse välja prototüüpseadmed ning viiakse läbi põhjalik testimine ja sertifitseerimine avalikus elektrivõrgus.

Haap Consulting on keskendunud rahastustaotluste koostamisele nii Eestis kui välismaal. Käesolevas projektis osaleb Haap Consulting konsultandina ning kannab siiani olulist rolli Green ICT projekti dokumentatsiooni kokkupanekul ja haldamisel.

Kui ka Sinul on tugev idee ja vajad abi rahastustaotluste koostamisel – võta meiega julgesti ühendust info@haap.ee või helista 51966196.

Sarnased postitused