Edukas taotlus Archimedese meetmesse NUTIKAS

Edukas taotlus Archimedese meetmesse NUTIKAS

R8tech on Eesti tarkvaraettevõte, mis on välja arendanud kiirelt integreeritava tarkvaralahenduse kaubanduskeskustele, hotellidele ja büroodele, millega saab ühe klikiga paika panna hoone optimaalse sisekliima ja seejuures saavutada kuni 20% sääst hoone üldistest energiakuludest. R8tech digitaalne operaator ühendab suurtes hoonetes tarkvara abil kokku nii jahutuse, kütte, ventilatsiooni kui ka sisekliima ning paneb tehisintellekti seda kõike olemasoleva BMSi (Building Management System, hoone juhtimisautomaatika) juhtima, võttes seejuures arvesse ka näiteks ilmaennustuse ja elektri börsihinnad.

Tegemist on unikaalse lahendusega, teist sarnast tarkvara täna maailmas ei eksisteeri. R8techi tiimis on umbes 20 inimest ja nad on suutnud panna kokku pikaajalise valdkondliku kogemusega professionaalse meeskonna, kus on ühendatud nii akadeemiline kui ka erasektori kogemus.

R8techi eesmärgiks on oma toote arendustegevustega jätkata ja sellest tulenevalt sooviti rahastust taotleda Archimedese taotlusvoorust nimega Nutika spetsialiseerumise rakendusuuringud (NUTIKAS). Rahastuse taotlemiseks võeti ühendust Haap Consultinguga.

Haap Consultingu abiga tehti järgmist:

· Valiti koostööks teadus- ja arendusasutus.

· Koostati projekti äri- ja arendusplaan.

· Koostati projekti taotlus.

· Vastati Archimedese küsimustele ja täiendusettepanekutele.

Projekti tulemusena sai R8tech toetust, et koostöös TalTechi teadlastega läbi viia uurimisprojekt, kus uuritakse võimalusi ventilatsiooniseadmete töö tõhustamiseks. Toetuse summa oli 165 360 EUR.

NUTIKA taotlusvoor on avatud 2020. aasta lõpuni. Kui soovid abi taotluse koostamisel NUTIKA meetmesse, oleme hea meelega nõus abiks olema. Võta meiega ühendust kas e-maili teel info@haap.ee või helista +372 51 966 196.

Sarnased postitused