Haap aitas FuseBoxil ja Pixiil kaasata 700 tuhat eurot arendustegevusteks

Haap aitas FuseBoxil ja Pixiil kaasata 700 tuhat eurot arendustegevusteks

Eesti ettevõte FuseBox pakub tehnoloogilist teenust, mis võimaldab elektri suurtarbijatel oma nõudlust reguleerides osaleda elektriturul (nn virtuaalne elektrijaam). Pixii on Norra ettevõte, mis keskendub erinevatele akupõhistele salvestuslahendustele.

„FuseBox ja Pixii kompetentsid ning kogemus täiendavad üksteist.  Koostöö eesmärgiks on vähendada energiasektori süsinikuintensiivsust ja  suurendada energiasüsteemi üldist efektiivsust,“ rääkis Fuseboxi asutaja Tarvo Õng. Idee elluviimiseks taotleti toetust Eesti – Norra koostööprogrammist Green ICT.

„FuseBoxi ja Pixii koostööprojekti lõpptulemusena on võimalik reaalajas suhelda elektritarbijate, energiasalvestite ja energiasüsteemi vahel, et maksimeerida taastuvate energiaallikate kasutamist ja lahendada muutuva tootmisega seotud küsimused“, selgitas Õng. Pixii energiasalvestuslahenduste kombineerimine paljude teiste sarnase funktsionaalsusega teenuste ja toodetega toob kaasa palju madalamad paigalduskulud ja kiirendab energiasalvestuse kasutamist. See omakorda tähendab, et üha enam taastuvaid energiaallikaid saaks integreerida energiasüsteemi, sest energia salvestamine aitab tasakaalustada taastuvenergia tootmise kõikuvaid omadusi ning salvestada ja kasutada liigset energiat siis, kui seda kõige rohkem vaja on.

„FuseBoxi ja Pixii ühisprojekt täiendab energiasalvestussüsteeme nõudlusepoolse paindlikkusega ning võimaldab arendada ja testida lahendust FuseBoxi virtuaalse elektrijaamaga Soome ja Eesti turul,“ lisas Õng

Haap Consulting aitas FuseBoxil ja Pixiil koostada taotluse Green ICT põhitoetusskeemi koos sinna kuuluvate dokumentide ja vormidega.

Meil on hea meel tõdeda, et koostöö oli edukas ja 1,4 miljonit eurot maksev arendusprojekt algas 1. juunil käesoleval aastal ning EASi toetus katab projekti maksumusest poole.

Soovime FuseBoxile ja Pixii meeskonnale edu projekti elluviimisel!

Kui vajate abi rahastamistaotluste ja äriplaanide koostamisel, võite meiega ühendust võtta, kirjutades info@haap.ee või helistades +372 51966196.

Sarnased postitused