Aitasime DriveXil kaasata RUPi väikeprojektide voorust 150 tuhat eurot

Aitasime DriveXil kaasata RUPi väikeprojektide voorust 150 tuhat eurot

DriveX on AI-põhist sõidukite välise seisukorra tuvastusrobotit arendav Eesti tehnoloogiafirma. Sõidukite pidev ülevaatus ja kontrollimine on vajalik paljudes sõidukitega seotud vertikaalides – alates rendiautodest kuni sõidukite kindlustustoiminguteni. Täna viiakse autode ülevaatused läbi isikuliselt koha peal, kus fikseerides sõiduki seisukord paberi peal käsitsi või piltide abil vastavalt kontrolli läbiviija äranägemise järgi.

Need ülevaatused on ebatäpsed, sest tegemist on manuaalse protsessiga, millel pole kontrollmehhanisme ja mille peale kulub aega. See on väga suur kitsaskoht kindlustusfirmadele, sest neile on auto täpse seisukorra hindamine ülimalt oluline, kuna sellel informatsioonil põhineb ka nende kindlustuspakkumus (kasko). Ilma täpsete andmete olemasoluta on suurem oht pettustele ja kindlustusandjate väljamaksed on suuremad, kuna potentsiaalse õnnetusjuhtumi korral tasutakse ka kahjude eest, mis olid enne olemas.

Selle probleemi lahendamiseks on DriveX välja arendamas AI-l põhinevat tarka tuvastussüsteemi. Kuna tuvastussüsteemi väljaarendamine on väga teadusmahukas ja maailmas uuenduslik tegevus, siis soovis DiveXi meeskond selle jaoks taotleda EASist rakendusuuringute väikeprojektide taotlusvoorust toetust. Kuna ettevõtte on kiires laienemisfaasis, siis pöörduti taotlusdokumentide koostamiseks Haap Consultingu meeskonna poole.

Haap Consulting aitas DriveXi meeskonnal analüüsida nende tänaseid arendustegevusi ja selekteerida välja need arendusvajadused, mis sobisid ka rakendusuuringute väikeprojektide vooru eesmärkidega ehk millel oli oluline rakendusuuringu või eksperimentaalarenduse komponent.

DriveXi ja Haap Consultingu meeskondade vaheline koostöö oli edukas ning selle tulemusena sai DriveX EASist 150 tuhande eurose toetuse. DriveXi projekt lõppes edukalt 2023. aasta lõpus.

Kui Sinu ettevõtte tegevustes on oluline teadus- ja arenduskomponent ning tunned huvi avalike toetuste kohta, siis kirjuta esmase konsultatsiooni saamiseks julgelt karl@haap.ee

Sarnased postitused