PowerUP ja HYCCO said teadus- ja arendustegevuse toetuseks 1,33 miljonit eurot

PowerUP ja HYCCO said teadus- ja arendustegevuse toetuseks 1,33 miljonit eurot

PowerUP on innovaator kütuseelementide tehnoloogia turul, tootes vesinikugeneraatoreid. PowerUPi vesinikkütuseelemendil põhinevad generaatorid on ainulaadsed ja nende eesmärk on muuta kaasaskantav elektritootmine diiselgeneraatoritelt vesinikkütuseelemendipõhiseks, mis ei saasta (eraldab ainult veeauru ja soojust), on vaikne ja tõhus. HYCCO on Prantsusmaa idufirma, mis on suutnud välja töötada läbimurdelised kütuseelementide materjalid, mis on õhemad, kergemad ja vastupidavamad kui mis tahes alternatiivsed tooted.

Suvel 2022 alustasid mõlemad ettevõtted koostööd kütuseelemendi materjalide disainimisega, mida saaks kasutada PowerUPi generaatorites. Selleks alustasid nad taotluse koostamist Eesti rakendusuuringute programmi jaoks (RUP). RUP on suurim uurimis- ja arendustegevuse toetamise programm Eestis, mis aitab ettevõtetel arendada uusi või oluliselt täiustatud tehnoloogiaid ja protsesse, mille riskitase on kõrge.

PowerUP ja HYCCO pöördusid Haap Consultingi meeskonna poole, et aitaksime neid taotluse koostamisega. Haap Consultingu meeskond tegi tihedat koostööd mõlema organisatsiooni meeskonnaga, selgitamaks välja projekti eesmärk, samuti eesmärgi saavutamiseks vajalikud ressursid ja strateegiad. Aitasime määratleda projekti väärtuspakkumuse, potentsiaalse mõju ning samuti eelarve ja elluviimise ajakava. Haap Consultingu meeskond pakkus samuti PowerUPile ja HYCCOle juhiseid ja tuge kogu taotlemisprotsessi vältel.

Meie koostöö oli edukas ja suutsime aidata mõlemal organisatsioonil saada soovitud rahastus oma visiooni elluviimiseks. EAS toetas koostööprojekti enam kui 1,33 miljoni euroga. Projekti kogumaksumus ületab kahte miljonit eurot.

Kui teil on probleeme oma organisatsiooni või projekti rahastamistaotlustega, võtke meiega julgelt ühendust aadressil karl@haap.ee

Pakume mitmesuguseid teenuseid, sealhulgas projekti planeerimist ja arendust, eelarve- ja finantsanalüüsi, ettepanekute kirjutamist ja toimetamist ning üldist strateegiaalast nõustamist.

Sarnased postitused