EAS toetas Eesti esimese metallitöötlemiskeskuse rajamist

EAS toetas Eesti esimese metallitöötlemiskeskuse rajamist

Exmet Services OÜ (endise nimega Tavepro OÜ) on üks suurimatest metallkonstruktsioonide tootjatest Baltimaades. Ettevõtte pakutavad teenused hõlmavad metalli, plasma- ja laserlõikust, lehtterase painutamist, profiilitöötlust, haaveldamist ning keevitamist, sealhulgas nii masinaehitusel komponentide ja detailide valmistamiseks, teraskonstruktsioonide kui ka armatuurkarkasside valmistamiseks.

Exmet Services OÜ peakontor ning tootmisüksus asuvad täna Harjumaal, Viimsi vallas, Muuga vabatsoonis. Exmet Services tootmispind tänases tootmishoones moodustab kokku ligikaudu 7000m2. Praegune tootmispinna suurus ja planeering ei vastanud enam ettevõtte tänastele vajadustele ja Exmet Services OÜ ambitsioon oli laieneda ja oma teenuseid edasi arendada.

Sellest lähtuvalt oli Exmet Services OÜ siht oma vanast tootmisüksusest välja kolida ja luua Eestisse esimene selleks spetsiaalselt projekteeritud ja ehitatud metalli töötlemise keskus (nn Service Center) koos sinna kuuluva sisseseadega. Tegemist oleks uue, maailmatasemel tehnoloogiaga, mis leiaks Eestis suures osas kasutust esimest korda. Tänu neile investeeringutele avaneks Eesti metallitööstusettevõtetel võimalus osta sisse laia spektri metalltoodete valmistamine ühest kohast. See võimaldaks ettevõtetel valmistada keerulisemaid omatooteid ja osaleda senisest suurematel rahvusvahelistel hangetel. Kogu projekt aitab suurendada Eesti metallitööstuse sektori poolt pakutavat lisandväärtust.

Antud visiooni teostamiseks ja projekti osaliseks finantseerimiseks uuris Exmet Services OÜ meeskond ka olemasolevaid toetusmeetmeid. Tänastest olemasolevatest toetusmeetmetest oli neil projekti suuruse tõttu võimalik taotleda peamiselt ainult EASi suurinvestori toetust. Suurinvestori toetusmeetme toetusprotsent on kuni 15%-i ja maksimaalne toetussumma kuni kolm miljonit eurot.

Haap Consulting oli Exmet Services OÜ meeskonna partner suurinvestori toetuse taotlemisel, aidates meeskonda konsulteerida taotluse koostamisel. Meie koostöö oli edukas, suurinvestori projekti koguinvesteeringuks oli kokku üle 20 miljoni euro, millest EAS andis projektile toetust kokku kolm miljonit eurot.

Soovime Exmet Services OÜ meeskonnale edu projekti elluviimisel!

Sarnased postitused