Innovatsioonifondi (IF23 oksjon) esimene oksjon lõppes 8. veebruaril 2024, toetades veest elektrolüüsi teel toodetud taastuvvesiniku tootmisüksuste rajamist. Algatuse eelarve oli kokku 800 miljonit eurot ning vooru esitati 132 taotlust 17-st eri Euroopa riigist.
Meie meeskond osales selles voorus, aidates ette valmistada taotlust meie kliendile, toetamaks üleminekut puhtamatele energiaallikatele. Kuigi meie pakkumine ei osutunud oksjonil valituks selle hinna tõttu, oli antud kogemus suurepärane ettevalmistus tulevasteks voorudeks.
Oksjoni tulemused näitasid, et seitse rohelise vesiniku projekti said kokku 720 miljonit eurot rahastust vesiniku projektide edendamiseks, kus pakkumiste hinnad jäid vahemikku 0,37 kuni 0,48 eurot kilogrammi taastuva vesiniku kohta. Projektid asuvad erinevates Euroopa riikides, eesmärgiga oluliselt mõjutada Euroopa Liidu tööstust, tootes vesinikku ja ammoniaaki mitmesugusteks kasutusviisideks näiteks tööstus- ja transpordirakendustes. Näiteks Hispaanias asuv Catalina projekt ja Portugalis asuv MP2X, said mõlemad toetust 0,48 eurot kilogrammi kohta ning mõlema projekti eesmärk on saavutada töövalmidus aastaks 2029.
Arvestades esialgse oksjoni edu, kavatseb Innovatsioonifond käivitada teise oksjoni (IF24 oksjon) 2024. aasta lõpuks. Praegu otsitakse sidusrühmadelt struktureeritud tagasisidet eelseisva oksjoni tingimuste eelnõule. Loodetavasti tagab see selle, et järgmine oksjon võtab arvesse esimesest saadud õppetunde, suurendades rahastuse tõhusust ja ulatust.
Kui kaalute osalemist eelseisvas IF24 oksjonis ja vajate abi oma taotluse ettevalmistamisel, võite julgelt meie poole pöörduda. Haap Consultingu kogemus viimasest oksjonist on kindlasti hea baas järgmist pakkumiste tegemiseks, kuigi edu sõltub suuresti sellest, kui konkurentsivõimeliseks suudate oma pakkumise hinna seada.