Aitasime AS A. Le Coqil kaasata 1,2 miljonit eurot

Aitasime AS A. Le Coqil kaasata 1,2 miljonit eurot

AS A. Le Coq on Eesti suurim joogitootja. Samuti on tegemist Eesti vanima järjepidevalt tegutseva õlletehasega, mis asutati ametlikult 1807. AS A. Le Coq on 13 aastat järjest valitud Eesti toiduainetööstuste seas kõige konkurentsivõimelisemaks ettevõtteks. Edu on taganud panustamine toodete kvaliteeti, mille raames on AS. A. Le Coq investeerinud tootearendusse aastate jooksul 102 miljonit eurot.

AS A. Le Coq on Lõuna-Eesti üks tähtsamaid tööandjaid ning 2018. aastal oli ettevõtte käive üle 70 miljoni euro.

Ettevõtte tootmisprotsesside efektiivsemaks muutmiseks soovis AS A. Le Coq taotleda toetust Keskkonnainvesteeringute Keskuse meetmest nimega „Ettevõtete ressursitõhusus“.

Ressursitõhususe meetmes oli kaks taotlusvooru: väikeprojektide ja suurprojektide taotlusvoor. AS A. Le Coqi eesmärk oli pärast ressursiauditi tegemist taotleda toetust väikeprojektide taotlusvoorust ja väikeprojektide taotlusvooru edu korral koostada rahastustaotlus ka suurprojektide taotlusvooru.

Rahastustaotluste koostamiseks võttis ettevõte ühendust Haap Consultinguga.

Haap Consulting aitas teha järgmist:

· Koostada rahastustaotluse väike- ja suurprojektide taotlusvooru.

· Koostada projektide finants- ja ressursikasutuse analüüs.

· Koostada suurprojektide taotlusvooru ettevõtte äriplaan.

· Koostada mõlema projekti seireplaan.

· Koostada vajalikud projektide lisad.

· Abistada ettevõtete projekti perioodil suhtluses Keskkonnainvesteeringute Keskusega ning viia sisse taotlusdokumentidesse vajalikud parandused.

Haap Consultingu abiga õnnestus AS A. Le Coqil kaasata väikeprojektide taotlusvoorust 106 785 EUR oma projektile nimega „Katlamaja suitsugaase kondenseeriva ökonomaiseri paigaldus“. Samuti oli ettevõttel edukas taotlemine suurprojektide taotlusvoorust, kus AS A. Le Coqi projektile „Õlletööstuse heitveesüsteem reovee tekke vähendamiseks ja biogaasi tootmiseks“ oli Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetus 1 135 261 EUR.

Juhtumiuuringu koostamise ajaks on väikeprojektide taotlusvooru projekt AS A. Le Coqi poolt edukalt täide viinud ning käib teise projekti ettevalmistus. Soovime Haap Consultingu poolt ettevõttele edu tootmisprotsesside energia- ja ressursisäästlikumaks muutmisel.

Kui vajad abi rahastustaotluste koostamisel Keskkonnainvesteeringute Keskuse või teiste rahastajate poolt avatud voorudesse, võta meiega ühendust aadressil info@haap.ee või 51966196

Sarnased postitused